Зошто онлајн кредит од Credissimo?

Експресно одобрување

Аплицираш целосно онлајн без посета на канцеларии, само со лична карта или пасош. Добиваш одговор за неколку минути.

Транспарентност

Целосно транспарентни услови, достапни уште пред потпишување на договорот.

Голема безбедност

Највисоко ниво за заштита на лични податоци, усогласено со Дирекцијата за заштита на лични податоци.

Без скриени трошоци

Аплицирањето за кредит е целосно бесплатно. Износите на месечните рати се без скриени трошоци.

Нашите клиенти за нас

Горан – Задоволен клиент на Credissimo
Prezadovolen sum.
Emran Emran Emranceto
Close quote mark
Откако му помогнавме последниот пат на Др. Митко, веќе секое наредно патување го планираме заедно.
Митко - задоволен клиент на Credissimo

Актуелно и корисно

 5 совети за онлајн шопинг на Black Friday
5 совети за онлајн шопинг на Black Friday
Прочитај ги петте совети за онлајн шопинг на BLACK FRIDAY и купи си безбедно и безгрижно се што ти треба!
Статии

15.11.2021

Шопинг со 100% попуст за Black Friday!
Шопинг со 100% попуст за Black Friday!
Orange Days повторно во Credissimo, овојпат со најдобрата понуда досега! Земи кредит на 3 рати со 100% попуст!
Вести

08.11.2021

Топ 5 серии што не смееш да ги пропуштиш оваа есен
Топ 5 серии што не смееш да ги пропуштиш оваа есен
Изгледај ги најдобрите серии за оваа есен на Netflix. Ужувај во гледањето според нашиот топ 5 список со предлози и направи си ја есента поинересна
Статии

15.10.2021

Твојот кориснички профил во Credissimo
Твојот кориснички профил во Credissimo
Со корисничкиот профил можеш да аплицираш побрзо и полесно. Во секое време ќе можеш да видиш онлајн информација за твоите кредити, промоции и попусти
Статии

03.10.2021

Топ 3 места во Македонија за есенска прошетка
Топ 3 места во Македонија за есенска прошетка
Eсенскиот период е идеален за патување. Времето е создадено за прошетки во кои максимално ќе уживаш во магичните пејзажи со портокалова и златна боја
Статии

16.09.2021

Рефинансирање на кредит
Рефинансирање на кредит

Доколку имаш потреба и да го немаш вратено веќе земениот кредит, за нас е во ред да направиш рефинансирање на кредит. За рефинансирање потребна ти е само твојата лична карта.

Со користењето на сајтот за брзи кредити credissimo.mk, ги прифаќаш условите за 'cookies' од наша страна. Со нив ние го подобруваме квалитетот на нашите услуги.