Подарете си возбудливо патување за 8-ми март.

Подарете си возбудливо патување за 8-ми март.

Будимпешта – градот од две половини

Со богата историја, хоризонт кој остава без здив и одличен ноќен живот, Будимпешта е одлична дестинација која одговара на сечиј туристички вкус. Унгарскиот главен град ќе те привлече со својата уникатна мешавина од готска и модерна архитектура, живописна убавина и специфичен дух. Во овој европски град со прилично прифатливи цени, некои од најдобрите работи што треба да ги видиш и направиш се целосно бесплатни! Од базиликата Св. Стефан, во која може да се влезе со минимална донација, до Мостот на синџирите и импресивната архитектура на Унгарскиот парламент. Сѐ ова ни укажува дека некои од најдобрите работи во животот се навистина бесплатни!

budapest

Братислава – скриениот бисер на Дунав

Постојат многу убави градови во Европа, но само некои од нив имаат уникатна атмосфера која ќе ја помниш засекогаш. А, Братислава со својот шарм е дефинитивно една од нив. Патот до Братислава е исклучително лесен, со 40 минутен директен лет од Скопје. Мал, заносен град кој и покрај тоа што има мистериозна средновековна атмосфера, лесно ги разоткрива своите тајни до посетителот кој може безбедно да ги истражува улиците без потреба од мапа. Исто така, свежо словачко пиво и традиционални кнедли - доволно кажано.

bratislava

Дубровник – кралството на Далмација

Изграден на брегот на Јадранското Море, збогатен со карпести планини, Дубровник е познат како еден од најубавите и најсовршено зачуваните средновековни градови во светот. Со магичен поглед кон Јадранот, тоа е вистински историски скапоцен камен поставен меѓу Градските ѕидови. Меѓу сите тие средновековни богатства ќе најдеш и многу, современи барови, панорамски ресторани со ништо друго освен видикот кон морето. Плус, ќе ја почувствуваш атмосферата на легендарната серија „Игра на Тронови“

dubrovnik

Сакаш да ги убедиш другарките но, не секоја има финансиска можност за вакво патување? Раскажи и за „Credissimo до плата“ до 20.000 денари со 0% камата и без дополнителни административни трошоци, ако го врати во грејс-периодот, а исто така може да го продолжи периодот на враќање неограничен број пати. А, доколку планирате малку подалечно патување, постои „Credissimo плус" до 80.000 денари кој ќе ви подари искуство кое никогаш нема да го заборавите!Врати се назад

Прочитај повеќе