Уживај во есента на вистински начин

Аплицираj
Уживај во есента на вистински начин

Ако го планираш ова одредено време за рекреација, ќе ти биде корисно да знаеш каде е потопло во октомври. Во текот на овој период, веќе не постои таа исцрпувачка летна топлина, а ноќите стануваат поладни.

Ако сеуште не си решил кај да одиш, еве неколку совети од нас:

Арапските Емирати

Арапските Емирати

Сезоната на плажа таму продолжува и ќе уживаш во топлото сонце и топлото море.Ова е твојата шанса да уживаш во второ лето, одлично сончање, и да ги видиш модерните знаменитости на ова место.

Египет

Египет

Египет може да му се советува на секој кој бара место за одмор каде што е жешко во октомври.

Морето во ова време е одлично. До средината на ноември, можеш да уживаш во убавото време. Турите во Египет се релативно евтини, па тука можеш  прекрасно да го поминеш долгоочекуваниот одмор.  Во хотелот ќе уживаш во одличната услуга, а надвор од него во пирамидите, музеите и убавините кои Египет ги нуди.

Тајланд

Ако си љубител на егзотични места  во октомври можеш да одиш на Тајланд. Топло е целата година, а сезоната на дождови е завршена. Во октомври цените се доста ниски. Затоа ако одбереш  одмор на Тајланд, оди овој период. Тука ќе уживаш во незамисливо убави места и прекрасно чисто море.

Малта

Малта

Медитеранскиот остров е атрактивна комбинација од големи плажи, чиста вода и разни културни активности. Октомври е совршен за планинарење и качување по карпи, со поглед кон прекрасните заливи. Живата музика, изведувачките уметности и фестивалите на храна заземаат место во текот на овој месец во главниот град Валета.

Бали

Бали

Времето во октомври е нежно и пријатно. Има помалку туристи  и хотелите се поевтини. Тука можеш да видиш прекрасни природни убавини кои ги нема на друго место. Исто така, постојат многу интересни фестивали како што се фестивалот Бали и Балинали – интернационалниот филмски фестивал.

Овие прекрасни места изобилуваат со природни убавини, одлично и пријатно време, специфични знаменитости и фантастична есенска атмосфера. Искористи го слободното време да посетиш барем една од овие дестинации.

Ако си планирал на време да посетиш некој убав град или држава во октомври и имаш заштедено барем дел од парите кои ти се потребни за да го оствариш патувањето, тогаш останатиот дел ќе го добиеш веднаш! Aплицирај за „Credissimo до плата“ до 20.000 денари со 0% камата и без дополнителни административни трошоци, ако го вратиш во грејс-периодот, исто така може да го продолжиш периодот на враќање неограничен број пати.
Aко ти дојде идеја откако ја прочита нашата статија, тогаш нема потреба да чекаш и да штедиш. Само аплицирај за „Credissimo плус" до 80.000 денари и одбери ја саканата дестинација.

Каде и да одиш, убаво да си поминеш!

Повеќе

Искористи ја промоцијата и земи до 80 000 ден. со попуст во вредност на ДДВ - 18%!
Оваа Понуда е упатена кон сите корисници на кредит кои што имаат склучено договор за кредит со Credissimo заклучно со 31.03.2020 година.
Од денес нашите клиенти со секој свој платен кредит учествуваат директно во собирање на средства!