Избери костим за капење според линијата на твоето тело.

Избери костим за капење според линијата на твоето тело.

Летниот одмор се приближува, а со тоа и времето за подготовка на твојот летен изглед полека истекува. Купувањето на костими за капење е стресно искуство, без оглед на тоа каков тип на тело имаш. Но, овој процес може да биде многу полесен доколку знаеш како да ги истакнеш своите најдобри атрибути и кои дизајни и бои ја балансираат формата на твоето тело. Дали твоите колкови се пошироки од половината, или обратно? Обемот на градите ти е помал од широчината на колковите? Не грижи се. Постојат многу различни видови костими за капење кои одговараат на сите типови форма на телото.

Тип на тело: Круша

Сакаш да изгледаш потенко ова лето, но времето за држење диета е премногу кратко? За да ги балансираш твоите облини, обиди се да го истакнеш горниот дел со избирање модели кои ги прошируваат твоите раменици и го нагласуваат деколтето. Моделите на градници со жица и потполнки се совршена опција за да го добиете овој ефект, во комбинација со долен дел кој содржи тенки странични ремени ќе даде илузија на потесни колкови. Исто така, повисоко поставените ремени прават твоите нозе да изгледаат многу подолги.

Тип на тело: Превртен Триаголник

Оваа форма на тело се карактеризира со широк обем на гради, тесни колкови и недефинирана половина. Со цел да ги балансираш твоите пропорции, избери костум кој ова лето ќе го минимизира твојот горен дел додека ги потенцира половината и колковите. Долниот дел со висок струк ќе додаде поголема димензија на колковите, а најсоодветни се едноделните модели на костими кои ќе додадат илузија на песочен часовник.

Тип на тело: Јаболко

За облик на јаболко, едноделниот костим за капење во силна боја може да биде добро стилско решение. Овој тип на тело е поширок во делот на половината, па затоа избери бикини кои ќе го одвраќаат вниманието од тој дел од телото. Ќе изгледаш одлично во едноделен костим за капење, пошироки долни делови, препорачливо со висок струк!

Избери го совршениот костим за капење за ова лето со помош на Credissimo до плата до 20.000 денари со 0% камата и без дополнителни административни трошоци, ако го вратиш во грејс-периодот! Доколку пак сакаш да посетиш третмани за слабеење, тука е Credissimo плус до 80 000 денари кој ќе ти овозможи да изгледаш совршено и полно со самодоверба!Врати се назад

Прочитај повеќе