Посети некој од најголемите забавни паркови на вода

Аплицираj
Посети некој од најголемите забавни паркови на вода

Аква-парковите претставуваат едно од омилените места за забава на луѓето, пред се затоа што токму таму и децата и возрасните можат да уживаат во водените лудории и да ја почувствуваат возбудата и адреналинот низ пуштањето на бројните тобогани. 

Токму затоа, во продолжение разгледај само дел од најдобрите аква-паркови ширум светот, каде што секоја посета е загарантирано незаборавно искуство!

Ако сакаш одлична релаксација, одмор и  добра забава, тогаш водените паркови се твојот вистински избор. Ова се местата каде можеш да го почуствуваш адреналинот, но и да се потсетиш на времето кога беше дете.

Schiltterbahn во Тексас, САД

Ова е најголемиот воден парк во Тексас. Во него се наоѓаат многу интересни тобогани. Тука забавата е гарантирана, единствено ќе треба да се помачиш околу првичната одлука од кој тобоган за прв пат да се забавуваш.

Noah’s Ark во Висконсин, САД

Ова е еден од најголемите водени паркови во САД. Се простира на 70 хектари и има повеќе од 60 тобогани. Тука се наоѓаат два базени со бранови, четири одделенија за деца, две реки и еден базен лагуна. Најпопуларен тобоган е Time Warp, кој има пад од 70 метри.

Water World Waterpark. Агија Напа, Кипар

Агија Напа (Ayia Napa) е летувалиште на Кипар, град со убави плажи кои привлекуваат илјадници туристи секоја година.

Исто така, ова место стана дестинација за семејни одмори, не само поради плажите, туку и поради аква-паркот Water World Waterpark. Тоа е единствениот тематски парк во земјата, за кој се вели дека е и најголемиот во цела Европа.

Водните паркови дефинитивно не се само за деца и возрасните може уште повеќе да се забавуваат на сите тобогани и активности кои се нудат.

Wet ’N’ Wild во Сиднеј, Австралија

За разлика од повеќето водени паркови ширум светот, овој парк во Австралија е отворен во текот на целата година. Највозбудливите возења тука се со Торнадо, возење за четворица низ тобоган и Црна дупка.

Sandcastle Waterpark во Блекпул, Велика Британија

Ова е најголемиот затворен воден парк во Велика Британија. Ако сакаш тука да минеш еден ден, тогаш имаш можност да се забавуваш на многубројните тобогани, мрзливата река, брановидните машини, но и на тобоганот Masterblaster кој се смета за најголем тобоган во светот.

Водните паркови дефинитивно не се само за деца и возрасните може уште повеќе да се забавуваат на сите тобогани и активности кои се нудат.

И ти и твоите деца можете да имате неверојатно искуство и уште по неверојатна забава доколку посетите некои од овие светски најдобри паркови на вода. Можеш да одиш и со пријателите без никаков проблем и никакви обврски, а децата нека одат некој нареден пат.

Потребна е само желба и се разбира, доколку ти се потребни дополнителни средства аплицирај за „Credissimo Плус" до 80.000 ден. Или ако си веќе финансиски спремен и ти треба само плус пари во џеб, аплицирај за„Credissimo до плата" и земи го 1-от и секој 5-ти кредит во износ до 20.000 денари без камата со рок на враќање до 30 дена!

Забавувај се, пливај и уживај!

Повеќе

Оваа Понуда е упатена кон сите корисници на кредит кои што имаат склучено договор за кредит со Credissimo заклучно со 31.03.2020 година.
Од денес нашите клиенти со секој свој платен кредит учествуваат директно во собирање на средства!
Во оваа ситуација треба најпрво да останеме смирени и да ги следиме упатствата на здравствените организации.