Направи сам: Уникатна маска за Ноќта на вештерките!

ОД Credissimo МК | 31.10.2019
Направи сам: Уникатна маска за Ноќта на вештерките!

Прославата на Ноќта на вештерките е релативно нов тренд во нашата земја, кој постои долги години како традиција во Америка. Страшни или смешни маски, мрачна атмосфера, храна, пијалоци и украси од тикви и есенски мотиви се само дел од работите што ја прават оваа вечер толку популарна. Некои луѓе не ја сакаат оваа идеја, но за некои пак, ова е многу интересна вечер во којашто тие ќе ја покажат својата креативност преку некоја необична маска. Доколку се одлучиш во последен момент да се маскираш, а немаш подготвено маска, ниту пак можеш да си дозволиш да трошиш пари за нова маска, не грижи се, овој текст е токму за тебе.

Кога ја бараш совршената маска, страшно е колку лесно можеш да потрошиш тон пари на костимите купени во продавница. Освен тоа, никогаш не знаеш кој друг би можел да се појави во истата маска, а во твојот дом можат да се најдат толку многу работи и материјали што можат да бидат искористени за изработка на маска. Затоа, биди оригинален и направи си сам!

„Men in Black“ костим

Men in Black

Ова е наједноставната, а сепак уникатна маска за парови или пак, за најдобри другари со која можете лесно да го создадете изгледот од овој легендарен филм. Сѐ што ви е потребно се црни костими, вратоврски, очила за сонце и секако, сериозен израз!

Грозје

Грозје

Да, знаеме дека звучи чудно. Но, ако размислиш двапати, ова е всушност многу интересна и лесна идеја. Ти требаат само виолетови или зелени балони, во зависност од тоа какво грозје преферираш, и лепило. Залепи ги балоните на себе и подготвен си! А во случај балоните да испукаат, можеш да кажеш дека си суво грозје!

Wednesday Adams

Wednesday Adams

За оваа маска, треба да побараш обичен црн фустан, бела кошула, црни обувки и црни хулахопки. Сплети ја косата во две плетенки, нашминкај се со црна шминка и направи остар поглед. Ова е одличен начин да се вклопиш во мрачната атмосфера на Ноќта на вештерките, а сепак да имаш уникатна маска што ќе ја направиш сам!

Ако ти е потребен квалитетен костим за да изгледаш најинтересно на некоја специјална прослава за Ноќта на вештерките, тоа го можеш дури и на последниот ден пред плата, само со Credissimo до плата до 20.000 денари, со 0% камата и без дополнителни административни трошоци. А пак, во случај итно да ти треба поголема финансиска сума, тука е Credissimo плус до 80.000 денари, кој ќе те ослободи од сите грижи.

Назад

Прочитај повеќе

Со користењето на сајтот за брзи кредити credissimo.mk, ги прифаќаш условите за 'cookies' од наша страна. Со нив ние го подобруваме квалитетот на нашите услуги.