Credissimo по трет пат го освои престижниот Сертификат за деловна успешност

Credissimo по трет пат го освои престижниот Сертификат за деловна успешност

Тајната на нашиот успех лежи во континуираната посветеност кон работата и имплементацијата на најновите финтек трендови.

Опуштено лето без камата

Опуштено лето без камата

До каде си со плановите за ова лето? Дали одлучи каде ќе се „ладиш“ во најтоплите денови, или во мислите ти е Европското првенство во фудбал, па ја гледаш Германија како можна дестинација

Топ 5 најгледани филмови на Gley

Топ 5 најгледани филмови на Gley

Нè интересираше кои се најгледаните филмови на националната стриминг платформа Gley, па направивме едно мало истражување и дојдовме до следната листа од „all-time“ топ 5.

Credissimo ти подарува ваучер претплата за Gley

Credissimo ти подарува ваучер претплата за Gley

Водени од тоа да ти понудиме нешто кул и поразлично, одлучивме да направиме една поинаква и поспецијална понуда што ќе ти ги надмине очекувањата.